SZOLGÁLTATÁSAINK

Sport és hobbitevékenységek

Az egyesület – a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat támogatásával – sporttevékenységet, bemutatókat is végez, legutoljára a Thuolt István Általános Iskolában jártunk. Igen nagy érdeklődés mellett csocsóversenyt szerveztünk, tavasszal pedig egyszerre több sportágban is bemutatót, versenyt is rendezünk.

Az egyesület a tagok és a környezet elvárásának megfelelve jelenleg is dolgozik azon, hogy sport és hobbitevékenység folytatásának feltételeit fejlessze, lehetőségeit bővítse. A Hajdú Takarék Takarékszövetkezet szíves felajánlása révén vásárolhattunk egy mobil kosárlabda palánkot, illetve beszereztünk kosárlabdákat is, így saját kosárlabda rendezvényt szervezhetünk. A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat támogatásának segítségével egy használt csocsóasztal vásároltunk és felújítottunk. Az egyesület tagjainak felajánlása révén gyermekrendezvényekre kölcsönvehetünk és bemutathatunk 1/10 R/C autómodelleket. A tagok szívesen, önkéntes alapon ajánlják fel gyermek és sportesemények bemutatóihoz saját motorkerékpárjukat, így a fiatalok közelről is megismerkedhetnek sportmotorokkal, nagy és kistestű robogókkal, verseny krosszmotorokkal.

Az egyesület irányába történt olyan megkeresés, melynek célja a hazánkban eddig sokszor vitatott megítélésű airsoft taktikai sport társadalmi elfogadottságát, toleranciáját javítsa, illetve dolgozzanak ki olyan lehetőségeket, mely révén annak alternatív társadalmi hasznossága is javuljon.

example1
example1 example1

Parlagfű és gyomirtás, környezetszépítés

Az egyesület tagjai, önkéntesei kora tavasztól késő őszig több településen gyom és parlagfű-irtást végeznek. Közterületeken, árkok, utak mentén, lakókörnyezetben, rászoruló, segítséget kérő lakosoknál a kerteket, házak előtti területeket takarítjuk. Szervezetünk az utóbbi időben támogatók révén olyan eszközöket – fűnyíró kistraktort, és kis- valamint nagyteljesítményű kézi fűkaszát szerzett be, mely révén komoly, alapos és látványos munka végezhető. Meglepően szép munkát tudunk végezni a fűvel, gyommal benőtt járdákon, lebetonozott területeken, ahol a fűkasza kemény damilja szinte tökéletesen megtakarítja az elhanyagolt utak, járdák szélét. Jelentős segítséget ehhez a tevékenységhez immár második alkalommal a Nemzeti Együttműködési Alaptól kaptunk.

Az Egyesület az elmúlt időszakban környezet és egészségvédelmi tevékenysége keretében parlagfű és gyomirtással, utak, járdák és azok szegélyeink megtisztítására megfelelő eszközöket szerzett be. Vállaljuk kézi fűkaszáinkkal és fűnyíró traktorunkkal nagyobb területek rendbetételét, karbantartását.

Tájékoztató ár: 10-15 Ft/m2

Kérje részletesen ajánlatunkat! Kontakt: Szabados György – 20 / 519 95 85

example1 example1 example1 example1

Természetvédelmi, környezettudatos oktatás

Az egyesület - a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat Jogi, Ügyrendi és Társadalmi Kapcsolatok Bizottsága támogatásával – olyan oktatási programot dolgozott ki, mely révén általános és középiskolások, illetve egyetemi és főiskolai képzésekhez kapcsolódhatunk a parlagfű és gyomirtással, valamint a településeken jelentkező egyéb veszélyforrások elhárításával kapcsolatosan. A bemutatók során egyrészt hasznos információkat nyújtunk a fiataloknak, az előadásba bevonva közvetlenül ismerhetik meg a leggyakoribb eszközöket, típusokat, legfontosabb használati tudnivalókat.

example1 example1

Civil kutatások

Az egyesület munkatársai és önkéntesei között találjuk a Debreceni Egyetem munkatársait, hallgatóit, illetve különböző települések aktív, közösségorientált lakosait. Több éve foglalkozunk a civil szférát érintő kutatásokkal, több témában is. A kutatások közül a honlapon egy korábbi kutatás eredményét közzéteszzük, illetve egy aktuális kutatásunk részleteit is bemutatjuk civil érintettségi vizsgálatok menüpontunk alatt.

picturepicturepicturepicture

Kérjük adja meg e-mail címét, és iratkozzon fel hírlevelünkre, ha szeretne értesülni híreinkről!