AZ EGYESÜLETRŐL

Szervezet neve:

Balassi Ferenc Kulturális és Közösségteremtő Egyesület Szervezet

Székhelye: 4275 Monostorpályi, Kossuth u. 6. sz.
Képviselő(k): Dr. Szabados György Norbert elnök
szabados@agr.unideb.hu
Csernyi Anita titkár
csernyianita@citromail.hu
Típus: Társadalmi szervezet
Cél szerinti besorolás: kulturális tevékenység
Állapot: Bejegyzett
Megyei nyilvántartási szám: 2332 / 2001
Országos nyilvántartásbeli azonosító: 49763 / 2001
Eljárt bíróság neve: Hajdú-Bihar Megyei Bíróság
Határozat száma: 62332 / 2001 . 2
Jogerőre emelkedés dátuma: 2001. május 7.
Adószám: 18562374-1-09
Statisztikai szám:18562374 9499 529 09

Az egyesület tevékenysége

Első összejövetelünket 2000. november 11-én tartottuk, amikor egy színvonalas produkcióval tisztelegtünk a Balassi fivérek emléke előtt. A kezdeti időszakban a helyi református egyházközösséggel számos megemlékezést szerveztünk, éves rendszerességgel tartottunk gyermeknapot, emellett névadó történelmi hőseinkhez szorosan kapcsolódó programok, események lebonyolítása fűződik nevünkhöz.

Ezen túlmenően több alkalommal rendeztük meg a népi kismesterségek, valamint kortárs művészek kiállítását (környékbeli fafaragók, festőművészek részvételével), mindezt a fotózás eszközeivel is művészien megörökített tárlattal karöltve. Az egyesület – közösségi igényt figyelembe véve – saját közéleti folyóiratot alapított Monostori Krónika névvel, mely a helyi aktualitásokon kívül közéleti tevékenységekről, egészségről, életmódról, egyházéleti eseményekről, megemlékezésekről, ifjúsági programokról adott hírt.

Az utóbbi időszakban egyesületünk működése átalakult. Foglalkozunk civil szervezetekkel kapcsolatos problémákkal, így kutatással főként a megyében. Folytatjuk az elmúlt években megkezdett gyom- és parlagfű mentesítési tevékenységünket, kiegészítve hulladékgyűjtéssel és mentesítéssel, továbbá természet- valamint lakókörzet védelmi (darázs és egyéb rovarmentesítés, belvíz és más környezeti károk okozta) problémák enyhítésével. A helyi oktatásban természet és környezetvédelmi programokat szervezünk, előadások, gyakorlati bemutatók tartásával, mely során a fiatalok környezettudatos gondolkodását és magatartását támogatjuk. Szerepet kívánunk vállalni a helyi sport fejlesztésében. Ezen túlmenően pedig a település foglalkoztatási és munkanélküliségi problémáinak enyhítésével, valamint a fiatalok az életben való érvényesülésének, karrier elképzeléseinek támogatásával kapcsolatos tevékenységeket is folytatunk.

picturepicturepicturepicture

Kérjük adja meg e-mail címét, és iratkozzon fel hírlevelünkre, ha szeretne értesülni híreinkről!